26FEVRAL.AZ XOCALIYA ƏDALƏT TƏLƏB EDƏCƏK
Layihə çərçivəsində ölkənin müxtəlif bölgələrində məskunlaşan onlarla Xocalı sakinini dinləyərək lentə alır və qiymətli video arxiv yaradılır.
Yaşayan Azərbaycanlıların hər biri Xocalı soyqırımının qurbanıdır. Bundan sonra doğulacaq Azərbaycanlılar da... 26 fevral xalqın lənət günüdü.
İmage Şirkəti və Miras İctimai Birliyi bu lənətli günü anladan 26FEVRAL.AZ (eyni zamanda 26FEBRUARY.AZ) veb portalı layihəsini təqdim etməyə hazırlaşır. Layihə daxilində faciənin qurbanları və şahidlərinin xatirələrini lentə alaraq filmlər hazırlanıb və filmlər 26FEVRAL.AZ (eyni zamanda 26FEBRUARY.AZ) veb portalında yerləşdiriləcək. Çəkiliş qrupu ölkənin müxtəlif bölgələrində məskunlaşan onlarla Xocalı sakinini dinləyərək lentə alır və qiymətli video arxiv yaradılır. Layihənin birinci mərhələsində müəyyən sayda film təqdim olunacaq və layihə 1 il boyunca davam edəcək. Xocalıya ədalət kampaniyasına dəstək olaraq Xocalı rayon İcra Hakimiyyətinin bilavasitə iştirakı, Xocalı Soyqırımını Tanıtma İctimai Birliyinin köməyi ilə həyata keçirilən layihə Azersun Holdinqin yaxından dəstəyi ilə ərsəyə gəlib.
Xocalı Faciəsi ilə bağlı şahidi olduğunuz, eşitdiyiniz və əmin olduğunuz bir tarixçə, bir hekayə varsa siz də bildirin. Siz və ya tanıdığınız insan hadisəni nəql etsin, biz də lentə alaq, film edək və 26 FEVRAL.AZ saytında paylaşaq. Yaddaşınıza arxayın olmayın. Bir azdan biz olmayacağıq, ya da unutmağa başlayacağıq...

26FEVRAL.AZ WILL DEMAND JUSTICE FOR KHOJALY
Dozens of Khojaly settlers living in different parts of the country speak and we record and relevant valuable video archive is created.
Each Azerbaijani from Khojaly is victim of Khojaly tragedy. Even those Azerbaijanis, who will be born.... 26 February is damn day for Azerbaijanis.
Image Company and MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage is going to present the project of ‘26FEBRAL.AZ’ (also 26FEBRUARY.AZ ) web portal. The memories of the victims of the tragedy and witnesses are recorded; the films are made and will be placed in portal 26FEVRAL.AZ and 26FEBRUARY.AZ. The film crew hear dozens of Khojaly settlers inhabited in various parts of the country and record and thereby create valuable video archive. Certain number of films will be presented on the first stage of the project. The project will last for one year. Supporting ‘Justice for Khojaly’ campaign, the project realized by direct participation of Khojaly regional Executive Power, with the help of Public Union for Recognition of Khojaly Genocide, was mainly supported by Azersun Holding.
Please, send the stories and telling about Khojaly Tragedy which you heard, able to retell and witnessed. You or familiar person tell us the case, we will record, make a film and share on web-site: 26FEVRAL.AZ. Memory is no eternal, we are not eternal, or we can forget....