MİRASın Kipr təmsilçisinin kitabı təqdim edilib
Mayın 30-da Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində Şimali Kiprin Doğu Akdeniz Universitetinin ictimai əlaqələr və reklamçılıq kafedrasının sonuncu kurs tələbəsi, azərbaycanlı Cəfər Mənsiminin tərtib etdiyi “Uğur kitabı”nın təqdimat mərasimi keçirilib.
Mayın 30-da Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində Şimali Kiprin Doğu Akdeniz Universitetinin ictimai əlaqələr və reklamçılıq kafedrasının sonuncu kurs tələbəsi, MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyinin Kipr təmsilçisi, azərbaycanlı Cəfər Mənsiminin tərtib etdiyi “Uğur kitabı”nın təqdimat mərasimi keçirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, tədbirdə “Uğur kitabı”nın ideya müəllifi və tərtibatçısı Cəfər Mənsimi təqdim olunan kitabın uğura çatmağın sirlərindən bəhs etdiyini söyləyib.
Bildirilib ki, “Uğur kitabı”nın 111 müəllifi var. Kitab Azərbaycandan və Şimali Kiprdən olan müxtəlif vəzifə, peşə və sənət adamlarının mövzu ilə bağlı fikirlərindən ibarətdir. Müəlliflər uğura çatmağın sirlərini paylaşırlar. Bu yolda hər kəsin özünəməxsus təcrübəsinin olduğu diqqətə çatdırılır.
Kitabın nəşrinin məqsədi uğurla bağlı fərqli baxışları oxuculara təqdim etmək, yeni məqsəd və ideyalar formalaşdırmaqdır.
Tədbirdə Milli Məclisin deputatı Qənirə Paşayeva, nəşrin redaktoru Arzu Soltan kitabın əhəmiyyətindən danışıblar. Natiqlər zəngin tarixə və mədəniyyətə malik, dünya tarixinə görkəmli alimlər, sənət adamları bəxş etmiş Azərbaycan xalqının bacarıqlı nümayəndələrindən uğurun sirrinin öyrənilməsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Bildirilib ki, “Uğur kitabı”na “Ön sözü” Şimali Kiprin üçüncü prezidenti Derviş Eroğlu yazıb.
Sonda A.Soltanın ssenarisi əsasında Bakı Uşaq Teatrının hazırladığı “Qucaqla məni” tamaşası göstərilib.

Representative of MIRAS on Northern Cyprus Turkic Republic Presented His Book
A presentation ceremony of “Book of Success” compiled by Azerbaijani student Jafar Mansimi and student of public relations and marketing faculty of Eastern Mediterranean University was held in International Press Center on 30 May, 2015.
The author and complier of the “Book of Success”, Jafar Mansimi said the book dealt with the secrets of the success achievement and has 111 authors. The book consists of thoughts of people of various professions from Azerbaijan and North Cyprus Turk Republic on the topic. The authors share the secrets of their success gaining. It is noticed that every person has specific experience on this way. The book aims to introduce to the readers distinctive views on their success while forming new purposes and ideas.
MP of Milli Majlis, Ganira Pashayeva and the editor of the book, Arzu Soltan spoke about the significant points of the book. The speakers stressed that it is important to learn the secrets of the success of notable representatives, i.e. scientists and art people of Azerbaijan which has rich history and culture.
There was noted that the preface was written by Derviş Eroğlu, the third president of the North Cyprus.
In the end the spectacle of “Hug me” by Baku Children Theatre screenwriting by Arzu Soltan was shown.