Sizi 15 oktyabr tarixində saat 11.00-da Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin akt zalında “Arxeoloji abidələrin inklüziv turizm perspektivləri və əlillərin reabilitasiyasına dəstək” layihəsinin NƏTİCƏLƏR, TƏKLİFLƏR, TÖVSİYƏLƏR adlı kitabının, layihə çərçivəsində təklif olunan İnkluziv turların və layihə nəticələrinə dair yekun hesabatın təqdimatına dəvət edirik.
MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə 2015-ci ilin aprel-sentyabr aylarında “Arxeoloji abidələrin inklüziv turizm perspektivləri və əlillərin reabilitasiyasına dəstək” layihəsini həyata keçirmişdir. Layihə çərçivəsində 22-27 iyul 2015-ci il tarixlərində Şamaxı, Ağsu, İsmayıllı rayonlarında 100-ə yaxın obyektdə araşdırmalar aparılmış, 135 nəfərin arasında sorğu keçirilmişdir.
Bütün ictimaiyyət nümayəndələri, maraqlanan şəxslər və KİV nümayəndələri tədbirdə iştiraka dəvətlidir.

We invite you cordially to the presentation of Book of RESULTS, PROPOSALS AND RECOMMENDATIONS of Project “Tourism perspectives of archaeological monuments and support to disabled rehabilitation” , inclusive tours and final report at the conference hall of Azerbaijan State University of Culture and Art on 15th October 2015 at 11.a.m.
MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage realized the project with financial support of Council on State Support to NGOs under the auspices of the President of the Republic of Azerbaijan on April-September 2015. On 22-27 August the studies were held in 100 facilities and 135 people were surveyed in Agsu, Shamakhi, Ismayilli regions within a project.