Milli Qəhrəmanlarımız – qürur mənbələrimiz” - Milli Qəhrəmanlarımızı tanıyaq Şəhidlər Muzeyində görüş
20-6-2014
MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyi 26 İyun Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yaranmasının 96-cı ildönümü münasibətilə 27 iyun 2014-cü il tarixində saat 12.00-də “Qarabağ Həqiqətlərinin Beynəlxalq Aləmə Tanıtma” İctimai Birliyi tərəfindən yaradılmış Şəhidlər Muzeyində Milli Qəhrəmanlarımız və Qarabağ Qaziləri ilə “Milli Qəhrəmanlarımız – qürur mənbələrimiz” adlı görüş keçirəcək.
Görüşdə Qarabağ Qaziləri şərəfli döyüş yollarından bəhs edəcək, müharibə təəssüratları ilə bölüşəcək, qan yaddaşımız vərəqlənəcək, ikinci dəfə müstəqillik qazanmış dövlətimizdə ordu quruculuğu haqqında fikirləri ilə bölüşəcəklər. Şəhidlər Muzeyinə baxış zamanı 100-dən artıq fotoşəkil, kitab və müxtəlif eksponatlar gənclərə müharibənin dəhşətlərini, Azərbaycan Ordusunun şücaətlərini, döyüş rəşadətini təsəvvür etməyə şərait yaradacaq.
Tədbirdə həmçinin “Qarabağ Həqiqətlərinin Beynəlxalq Aləmə Tanıtma” İctimai Birliyinin sədri, Ümummilli Lider tərəfindən “General Əli bəy” ləqəbi verilmiş Əlövsət Qasımov görüş iştirakçılarına qəhrəmanlarımızla bağlı suallar verəcək və düzgün cavab verənlər diplomla mükafatlandırılacaq.
Sizi 27 iyun 2014-cü il tarixində saat 12.00-də 20 Yanvar küçəsi, 2/51 ünvanında yerləşən Şəhidlər Muzeyində keçiriləcək tədbirə dəvət edirik.

National Heroes are Source of Proud-Recognize Our National Heroes
MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage will hold meeting “National Heroes are Source of Proud” with our national heroes and Garabagh veterans on occasion of 26 June, the day of 96th anniversary of the Azerbaijani army's creation on 27 June 2014 at 12.00pm at Marts Museum created by Recognition of Garabagh Realities to International World” Social Organization.
During the event glorious fight way of Garabagh veterans will be dealt; impressions of wars shared; bloody pages will be looked through; exchange of views on army creation of our state, gained independence the second time will be made. More than 100 war photos, books and various exhibits will create conditions for youth’s seeing virtually horrors of wars, bravery and courage of Azerbaijani army while entering Martyrs Museum.
Alovsat Gasimov, chairman of “Recognition of Garabagh Realities to International World” Social Organization and called by nationwide leader of Azerbaijan Republic as “General Ali” will ask questions on our national heroes and grant diploma to those answered correctly.
We invite you to the meeting to be held in Martyrs Museum on 27 June 2014 at 12.00pm (add. 2/51, 20 January Street).