Ağsu üçün yeni xəbər saytı hazırlanır
Bölgələrimizdə online medianın inkişafı üçün son zamanlar çoxsaylı işlər görülüb və görülməkdədir. Bu məqsədlə MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyi Ağsuda gördüyü işlərin xəbər formatında yayılması, eləcə də Ağsunun inkişaf və qayğılarının xəbərləşdirilməsi üçün yeni layihəyə start verir.
MİRAS İctimai Birliyi Milli Mətbuat günündə www.agsunews.az xəbər portalının yaradılmasını elan etməkdən məmnunluq duyur. Portalın təsisçisi və redaktoru tarix üzrə fəlsəfə doktoru Fariz Xəlillidir. Ağsuda və Bakıda ilkin mərhələdə könüllü, layihə özünü doğruldacağı təqdirdə müvafiq şərtlərlə müxbirlərinin fəaliyyət göstərməsi planlaşdırılır.
Daha çox ictimai, sosial, iqtisadi, mədəni, turizm eləcə də elmi mövzularda xəbərlərin paylaşılacaq portalda Ağsu haqqında əksər vacib məlumatların yerləşdirilməsi də nəzərdə tutulmuşdur.
Ağsudakı rəsmi qurumlarla, qeyri-hökumət və kommersiya təşkilatları ilə sıx əlaqədə fəaliyyət göstərməyi qarşısına məqsəd qoyan portal rayon əhalisinin online media sahəsində maariflənməsi üçün də layihələr həyata keçirməyi planlaşdırır.

Agsu News Portal Sets Up
Much work has been done lately and is being done for the development of online media in our regions. For this purpose, MIRAS Social Organization starts a new project for spread of the work implemented in Agsu on media and socialization of the progress and problems of Agsu.
MIRAS Social Organization is pleased to announce creation of news portal www.agsunews.az on National Media Day. Founder and editor of the portal is Phd Fariz Khalilli. It is intended that correspondents will first operate as volunteers in the first stage in Baku and Agsu, in case of the project successfullness they will work on relevant terms.
The most important information about Agsu region will be also placed on the portal where news more on public, social, economic, cultural and tourism as well as scientific topics is planned to be spread.
The portal undertook functioning densely with official institutions, non-governmental organizations and commercial organizations in Agsu and it is planned to implement projects for education of the region population on online media field.