Miras və Ağsu ekspedisiyası üzvləri Azərtacın bölgə ofisini ziyarət ediblər
Martın 5-də MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyinin sədri Fariz Xəlilli və AMEA Ağsu arxeoloji ekspedisiyasının üzvü Elmira Abbasova AZƏRTAC Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin Şirvan bölgəsi üzrə ofisini ziyarət etmişlər. Onlar AZƏRTACın Şirvan bölgəsi üzrə müxbiri Adil Ağayevlə görüşərək Agentliyin yaradılmasının 95 illiyi münasibətilə AZƏRTAC əməkdaşlarını təbrik ediblər.
AZƏRTACın hər zaman mədəni irs və turizm sahəsində dövlət, ictimai və özəl təşkilatların fəaliyyətini geniş oxucu auditoriyasına çatdırdığını qeyd edən Fariz Xəlilli Orta əsr Ağsu şəhərində aparılan arxeoloji tədqiqatları, konservasiya və bərpa işlərini, eləcə də təbliğat və təşviqatı yaxından izlədiklərini bildirib. Bu münasibətilə AZƏRTAC Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyini MİRASın dostu elan edən birlik tədqiqatlarla bağlı eksklüziv materialları hər zaman öncə agentliyin əməkdaşlarına ötürür.
Ekspedisiyanın üzvü Elmira Abbasova bölgə müxbiri kimi Adil Ağayevin daim ekspedisiya ilə əlaqə saxladığını və tez-tez qazıntı sahələrində olduğunu nəzərə çatdırıb və təşəkkür edib.
AZƏRTACın bölgə müxbiri Adil Ağayev Azərbaycan mədəni irsinin yayılmasında göstərdiyi informasiya dəstəyinə görə xüsusi diplomla mükafatlandırılıb. Diplomu təqdim edən sədr Fariz Xəlilli gələcəkdə də QHT və Dövlət İnformasiya Agentliyi arasında bu sıx əlaqələrin davam etməsini arzuladıqlarını və mədəni irsin təbliğində AZƏRTACa arxalandıqlarını qeyd edib.
Adil Ağayev MİRASa və Ağsu ekspedisiyasına AZƏRTACın 95 illik yubileyinə belə həssas yanaşdıqları üçün minnətdarlıq edib və gələcəkdə də səmərəli əməkdaşlıq edəcəklərini vurğulayıb.

On 5th March, 2015 chairman of MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage, Fariz Khalilli and member of Agsu Archaeological Expedition, Elmira Abbasova visited office of Shirvan branch of AZERTAG Azerbaijan State Information Agency. They met Regional columnist of AzerTag, Adil Aghayev and congratulated Azertag employees on occasion of 95-year anniversary of the agency.
Fariz Khalilli stating Azertag delivers activity of governmental, public and private organizations in the field of cultural heritage and tourism to wide auditorium noted they follow closely archaeological researches, conservation and restoration work, as well as promotion work conducted in medieval Agsu town. The organization declared AZERTAG “MIRAS Friend” on this occasion and that transmits the exclusive materials on the researches first of all to the agency employees. The expedition member, Elmira Abbasova took an accent to permanent and special attention by Adil Aghayev as regional columnist, to the expedition work and thanked to him for the frequent visit to excavation site in Agsu.
Regional columnist of AzerTag, Adil Aghayev was rewarded special diploma for information support over cultural heritage spread of Azerbaijan. Fariz Khalilli representing him a diploma stated their wish to develop these relations, i.e. between NGO and the State Information Agency Azertag and their hope for joint activity in cultural heritage outreach. Adil Aghayev thanked to MIRAS and Agsu Expedition for their sensitive attitudes towards AzerTag 95-year jubilee and stressed their future fruitful collaboration.